Thank you!
We will contact you shortly.
Лiкар-терапевт
● Основою для нової системи є пацієнт-центрична модель, щоґрунтується на таких засадах:• забезпечення доступу до медичної допомоги;• координація та інтеграція надання медичної допомоги;• повага до потреб та очікувань пацієнтів;• надання пацієнтам інформації щодо діагнозу та процесу лікування;• емоційна підтримка;• залучення сім’ї до процесу надання медичної допомоги. Лікар-терапевт за Класифікатором професій належить до професіоналів у галузі медицини, про що свідчить код посади 2221.2. Основну мету роботи терапевта, а саме — виявляти хвороби, проводити медикаментозне лікування, зберігати стабільний стан та проводити профілактику розвитку рецидивів хвороб серед населення всіх вікових груп.Завдання та обов’язки. Керується чинним законодавством України про охорону здоров’я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я, організацію терапевтичної допомоги. Застосовує сучасні методи профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та диспансеризації хворих терапевтичного профілю. Надає швидку та невідкладну медичну допомогу. Здійснює нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів.● Простудні захворювання ( ГРВІ, ГРЗ, грипу, застуди)Захворювання бронхів і легенів ( бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, хронічна обструктивна хвороба легень, дихальна недостатність та ін )● Захворювання, пов’язані з діяльністю серцево -судинної системи;Втома ( в т.ч. і втома хронічна ) ;● Захворювання шлунково- кишкового тракту ( гастриту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, захворювань тонкої кишки, синдрому роздратованого кишечника, гострого та хронічного панкреатиту, гострого та хронічного холециститу, вірусних гепатитів В і С, цирозу печінки тощо) ;● Порушення, що стосуються сполучної тканини;Захворювання хребта і спини, в т.ч. і захворювання суглобів;● Захворювання нирок;● Неврологічні проблеми;● Захворювання, пов’язані з порушеннями в обміні речовин ( цукрового діабету, атеросклерозу, хвороб щитовидної залози, захворювань наднирників і гіпофіза та ін);● Захворювання крові (анемії; лейкозів, порушень згортання крові – гемофілій, геморагічних діатезів та ін.)
Повинен знати:
чинне законодавство про охорону здоров’я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я; основи права в медицині; професійну діяльність, права та обов’язки лікаря-терапевта; організацію терапевтичної допомоги; показники роботи лікувально-профілактичних установ, швидкої та невідкладної медичної допомоги дорослому населенню; організацію роботи лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісій; основи нормальної та патологічної анатомії, фізіології, кровотворення та гемостазу, водно-електролітного обміну, імунології та фармакології; клініку, сучасні методи профілактики, діагностики, лікування та реабілітації внутрішніх захворювань; суб’єктивні, об’єктивні та спеціальні методи обстеження, аналіз їх результатів; сучасну класифікацію хвороб внутрішніх органів; клініку та діагностику інфекційних захворювань та “гострого живота"; правила оформлення медичної документації; передові інформаційні та Iнтернет технології; сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом, методи її аналізу та узагальнення.
Проводить консультації за направленнями лікарів інших спеціальностей. Бере участь у проведенні протиепідемічних заходів при появі осередку інфекції. Дотримується принципів медичної деонтології. Планує роботу і проводить аналіз її результатів. ● збір анамнезу (отримання інформації про захворювання пацієнта, вивчення скарг на самопочуття, історії хвороби) ;● застосування об’єктивних методів обстеження ( огляд хворого, в тому числі за допомогою простукування порожнин (перкусія) , прослуховування легень ( аускультація), промацування органів ( пальпації )) ;● визначення спеціальних методів дослідження (наприклад, лабораторні, рентгенологічні);● занесення інформації про діагноз і лікування пацієнта в його медичну карту ;● визначення показань для госпіталізації (наприклад , якщо потрібна хірургічна операція) ;● виявлення факторів ризику розвитку хронічних захворювань;● оформлення лікарняного листа;● призначення необхідних ліків , процедур та інших лікувальних заходів.Джерело: https://dovidka.biz.ua/shho-likuye-terapevt
Квалiфiкацiйнi вимоги. Як працює терапевт.
Лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії: повна вища о:віта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа”. Спеціалізація за фахом “Терапія” (інтернатура, курси спеціалізації). Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.
На прийомі терапевт розпитує пацієнта з приводу скарг на самопочуття, з’ясовує причини попередніх звернень до медичних установ, вивчає його історію хвороби ( збирає анамнез), проводить огляд. Після первинної консультації лікар направляє пацієнта на необхідні дослідження (наприклад, зробити аналіз крові, сечі, зняти кардіограму, виміряти тиск). За результатами проведеного огляду, після вивчення аналізів і досліджень терапевт призначає лікування або, при необхідності, направляє до лікаря вузької спеціалізації (наприклад , якщо виявлено цукровий діабет – до ендокринолога).
Не знайшли те, що шукали?
Заповніть форму і ми вам передзвонимо.